تشخیص اصلی یا تقلبی بودن سیم با استفاده از سریال نامبر

آیا می‌دانید هر ست از سیم‌های اصلی داداریو سریال نامبر امنیتی  دارد که از طریق آن می‌توانید از اصل بودن سیم خود مطمئن شوید؟

از تابستان 2009 بر روی بسته‌بندی داخلی هر ست از سیم‌های گیتار، سریال نامبری درج می‌شود که انحصاراً برای آن سیم بوده و مشابه دیگری ندارد؛ این شماره‌ها در بانک اطلاعاتی کمپانی داداریو ذخیره شده‌اند در نتیجه، تمامی خریداران، فروشندگان و نمایندگی‌های فروش در سراسر دنیا می‌توانند به سایت رسمی داداریو مراجعه کنند و با وارد کردن کد امنیتی (سریال نامبر)  موجود در هر بسته‌بندی، از اصل بودن محصولی که در دست دارند، مطمئن شوند.که در ادامه در مورد نحوه بررسی سریال نامبر در سایت داداریو توضیح خواهیم داد.

با بررسی سریال نامبر و انجام اینکار میتوانید از اصالت سیمی که خریداری کرده اید مطمئن شوید همچنین دست متقلبان و افزار سودجو را در خرید و فروش سیم فاسد تقلبی کوتاه کنید

نحوه‌ی بررسی سریال نامبر در سایت داداریو

 1. ابتدا برای ورود به صفحه بررسی سریال نامبر در سایت داداریو اینجا کلیک کنید،آدرس ایمیل خود را وارد کنید سپس روی دکمه CONTINUE کلیک کنید

اصالت سیم گیتار داداریو

2.در این مرحله می‌بایست سریال نامبر مندرج روی بسته‌ بندی پلاستیکی داخلی را وارد کنید؛ بعد از وارد نمودن سریال نامبر روی دکمه‌ی Continue کلیک کنید.

اصالت سیم گیتار داداریو 2

3در این صفحه باید صحت مدل سیم خود را تایید کنید؛ به عنوان مثال سریال نامبر سیم گیتاری که ما در حال بررسی آن هستیم، EJ46 می باشد؛ اگر مدل سیمی که به شما نمایش داده می‌شود درست است  روی دکمه‌ی Yes  کلیک نمایید.

اصالت سیم گیتار داداریو 3

4. در این مرحله به اصلی یا تقلبی بودن سیم خود پی خواهید برد:

الف – اگر عبارت Congratulation نمایش داده می‌شود، سیم شما اصلی و ساخته شده در آمریکا می‌باشد؛ تنها کافی‌ست روی دکمه‌ی Submit کلیک نمایید و بررسی سیم را در سایت داداریو ثبت نمایید؛ پس از ثبت سریال، پیغامی مبنی بر تشکر و ثبت سریال نامبر سیم شما در سایت داداریو نمایش خواهد داده شد.

اصالت سیم گیتار داداریو 5

ب –  اگر سریال نامبر قبلاً در سایت داداریو ثبت شده است به احتمال 99 درصد سیم گیتار شما تقلبی می‌باشد و با عباراتی مبنی بر اینکه این سریال نامبر قبلاً در سایت داداریو ثبت شده است مواجه خواهید شد.

 

اصالت سیم گیتار داداریو 10

اگر پس از وارد کردن سریال پیغامی مبنی بر عدم وجود سریال نامبر در سایت داداریو مشاهده کردید، سریال نامبر اشتباه و سیم شما تقلبی می‌باشد.

همچنین میتوانید دیگر روش های تشخصی سیم های فاسد و تقلبی را مطالعه کنید

توجه: دیتابیس سایت رسمی داداریو تنها یک بار اقدام به ثبت سریال نامبر میکند و اگر به علت مشکلات و اختلالات اینترنت شما یکبار در سایت داداریو سریال نامبر ثبت شود بار دومی که اقدام به بررسی سریال نامبر می کنید پیغامی مبنی بر اینکه این سریال نامبر قبلاً ثبت شده است و احتمالاً سیم تقلبی می‌باشد را مشاهده خواهید کرد پس تاکید می شود حتما پیش از بررسی سریال نامبر کانکشن‌های اینترنت و  V.P.N های خود را به درستی بررسی نمایید تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری به عمل آید.

نحوه‌ی قیمت‌گذاری سیم های گیتار

شاید این پرسش شما نیز باشد که چرا قیمت‌ سیم‌های ‌گیتار تا این حد در بازار ایران متفاوت است؟! از سنتی‌ترین مراکز خرید لوازم موسیقی مانند جمهوری گذرکنید، مغازه به مغازه متوجه تغییرات فاحش قیمت می‌شوید و نکته جالب هم در این زمینه مدعی بودن بر تقلبی بودن سیم همسایه و اصل بودن جنس خود است! ساده‌ترین پاسخ به این قضایا نبودن سیستم نظارت کیفی، نداشتن نمایندگی معتبر، و عدم تعهدات فروشندگان بر ارائه محصولات با کیفیت و اورجینال است.

به عنوان مثال اکثر سیم‌های گیتار داداریو در بازار ایران یا تقلبی است و اگر هم اصل باشند سیم های فاسد شده‌ایست که بصورت فله‌ای خریداری شده‌اند و در کشورهای جهان سوم اعم از ایران پخش می‌شوند؛ حتی برخی از مدل‌های سیم‌های داداریو را شما می‌توانید با بسته‌بندی مشابه  از کشور چین بصورت انبوه خریداری نمایید – بر فرض بسته‌بندی سیم‌های EJ45 و EJ46 از سری‌های پر مصرف و معروف داداریو از سال 2012 به بعد کاملاً تغییر یافته است؛ اما کماکان این سیم‌ها با همان بسته‌بندی‌های قدیم در ایران به فروش می‌رسد! این امر دو احتمال را بیشتر پدید نمی‌آورد یا این‌که سیم خریداری شده تقلبی است یا فاسد!  قاعدتاً فرد سودجو و متقلب این سیم‌ها را با قیمتی فوق‌العاده پایین با بسته‌بندی یکسان جدید یا قدیمی اما با کیفیتی بسیار نازل‌تر از کشور چین خریداری و وارد بازار ایران می‌کند که نسبت به قیمت اصلی برای او بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود به همین دلیل سیمی هم که فروشنده به دست مصرف کننده می‌رساند اکثر اوقات از قیمت فروش جهانی سیم ِاصل پایین‌تر و یا حتا برابر است! برای اینکه قیمتی که شما برای بهای یک سیم اصل داداریو باید بپردازیدحداقل باید دو برابر سایت آمریکایی‌ای همچون strings by mail باشد چون فروشگاه سایت مذکور در خود آمریکا واقع شده است به علت عدم پرداخت مالیالت و آمریکایی بودن ِداداریو به بهایی که ما اقدام به خرید آن می‌کنیم بسیار نزدیک است، در نتیجه با احتساب 25 درصد مالیات گمرکی و هزینه‌ی حمل و نقل و سود منطقی فروشنده، اگر بهای عرضه‌ی آن در ایران میزانی کمتر از حداقل دو برابر قیمت دلاری آن در سایت مذکور باشد یک جای کار می‌لنگد!  متاسفانه همانطور که در توضیحات جیم داداریو مالک کارخانه‌ی داداریو خواندید، گسترش سیم‌های تقلبی  صرفاً در کشور‌های جهان سومی نمی‌باشد بلکه در کشورهایی همچون آلمان و انگلیس … در ابعاد نسبتاً بزرگی خرید و فروش می‌شوند. یکی از تمهید‌های پی بردن به اصلی یا تقلبی بودن سیم جستجو کردن سریال نامبر در سایت رسمی داداریو و صفحه‌ی Playreal است؛ این امکان از سال 2009 فراهم شده است. همین حالا سریال یکی از سیم‌هایی که خریداری کرده بودید را تست کنید!

در واقع بهای سیم اصلی را می‌پردازید اما سیم فاسد و تقلبی می‌خرید!

این معضل باعث شده است تا بسیاری از نوازندگان اطمینان خود را نسبت به برند مورد نظر از دست دهند اما نمی‌دانند کیفیت سیم اصلی پایین نیست بلکه محصول خریداری شده وی تقلبی می‌باشد؛ با کمی تحقیق و جستجو در اینترنت و سایت‌های معتبر خارجی هم متوجه خواهید شد که پایه گذار بسیاری از تکنولوژی‌های تولید سیم و سیم‌پیچ‌‌های سیم گیتار در دنیا انحصاراً شرکت داداریو می‌باشد؛ و بسیاری از کارخانه‌های دیگر برخی از تکنولوژی‌های تولید سیم را از شرکت داداریو خریداری کرده اند؛ با این تفاسیر چطور ممکن است بزرگترین کارخانه تولید سیم گیتار در دنیا، سیم‌های با کیفیت پایین‌تر از شرکت‌های رقیب تولید کند؟!  مسلما تنها یک نوازنده حرفه‌ای میتواند تشخیص دهد سیمی که میخرد چه فاکتورهایی را باید داشته باشد اما متاسفانه هنرجویان و بسیاری از مصرف‌کنندگان قدرت تشخیص سیم اصل از تقلبی را بر حسب فاکتورهایی چون کیفیت متریال به کار رفته و غیره را ندارند و پس از مصرف این قبیل سیم ها اعتماد خود را به برند مورد نظر از دست میدهند.

 

مصرف کننده‌ی حرفه‌ای باشید

کمپانی‌های تولید کننده‌ی اصلی، محصولات خود را به فروشنده‌ها و نمایندگی‌ها به قیمت ثابت و مشخصی عرضه می‌کنند. در واقع هر فروشنده درستکار و معتبری یک سود منطقی را برای خود لحاظ و به دست خریدار می‌رساند. ساده‌ترین راه برای متوجه شدن قیمت جهانی سیم جستجو در اینترنت و سایت‌های استرینگز که مرجع اصلی بسیاری از نوازندگان است – می‌باشد. مطمئن باشید اگر قیمتی پایین‌تر و یا حتا بالاتر از قیمت جهانی دیدید، یک جای کار می‌لنگد! گرچه الزاما پایین و بالا بودن نسبت به نرخ جهانی هم دلیل اصل بودن سیم نیست اما قابل توجه است چرا که مدل های مختلف داداریو پایین‌تر از قیمت نمایندگی رسمی در بازار تهران یافت می‌شود.  ملاک ما از قیمت جهانی سیم صرفاً بهای آن محصول در سایت های فروش استرینگز آمریکایی نمی باشد زیرا که به عنوان مثال همانطور که بالاتر اشاره شد سایت مرجعی همانند استرینگز بای میل در کشور آمریکا واقع شده است که با توجه آمریکایی بودن تولیدات داداریو، قیمت خرید ما بسیار نزدیک به بهای اقلام این سایت است در نتیجه با احتساب 25 درصد مالیات گمرکی و هزینه ی حمل و نقل و سود عرضه کننده قریب به دو برابر بهای سیم در سایت مذکور در ایران می بایست به خریدار عرضه شود.

4.7/5 - (9 امتیاز)

یک دیدگاه

 1. سلام ، چجوری میشه فهمید گیتار اصل هست یا نه
  یه گیتار یاماها c40 نو خریدم ، میخوام بدونم چجوری میشه تشخیص گیتار اصل هست یا نه
  دوستام میگن شماره سریال که رو گیتار حک شده باید وارد سایت یاماها کرد
  اگه آدرس سایت یاماها رو دارید
  بیرحمت واسم بنویسید همین جا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
ویژه مشترکین اکانت پایه گیتارشکسته

با اشتراک از ویژگی های زیر استفاده کنید:

 • -تغییر گام آکورد
 • -دانلود فایل PDF آکورد
 • -تبدیل دیِز به بمل و برعکس ♯↔♭
 • -مشاهده ویدئو آکورد های دارای اجرا

اکانت دارید؟ وارد شوید