بیوگرافی Vicente Amigo

25 مارس 1967 در Guadalcanal یک روستای کوچک در Sevilla اسپانیا متولد شد.Vicente Amigo در Cordoba و همچنین Andalusia بزرگ شد و زندگی کرد

اون در سن 8 سالگی توسط معلمانی مانند (El Merengue (Rafael Rodríguez Fernández و  (El Tomate (Juan Muñoz Expósito شروع به مطالعه و فراگیری گیتار کرد و در سن 15 سالگی یکی از شاگردان بزرگ Manolo Sanlúcar شد و در گروهش نیز چندین سال فعالیت کرد.

او در سال 1998 به عنوان یکی از شاهکار های بزرگ Manolo Sanlúcar ظاهر شد و به نظر میرسید یکی از مهمترین آلبوم های فلامنکو در تمام آن دوران باشد.

در سال ۱۹۸۹ فصل فعالیتهاى انفرادى ویسنته آمیگو آغاز شد و مدتى هم طول نکشید که با شرکت در جشنواره هاى مختلف جوایز معتبر و زیادى را کسب کرد. اولین آلبومش در سال ۱۹۹۱ منتشر شد و آلبوم دوم وى به نام Vivencias imaginadas «تصوارت زندگى» که در سال ۱۹۹۵ انتشار یافت، با استقبال درخور توجهى روبرو گردید.

 

 

از زبان ویسنته آمیگو:

«به عقیده من، آدم براى اجراى موسیقى فلامنکو نباید حتما از تبار کولیها باشد. من هم کولى نیستم، اما تصور میکنم که فلامنکویى ناب میزنم. یا کارى که پاکو د دلوسیا میکند، این هم فلامنکوى خالص است، ولى پاکو هم کولى تبار نیست. به نظر من فلامنکو نوعى حس کردن است و تو میتوانى این حس را یا از طریق آواز و یا از طریق گیتار بیان کنى و این فرقى نمیکند که پوستت چه رنگى است.»

با همکاری  (El Pele (Manuel Moreno Maya آلبوم Poeta de Esquinas Blandas را ضبط کرد.در همان سال ویسنته آمیگو آغاز به تکنوازی کرد و طولی نکشید که او شهرت بین المللی خود را همراه با Camarón de la Isla بدست آورد،اما گذشته از این او همچنین با خوانندگان و هنرمندانی نظیر John McLaughlin ،Al Di Meola و Brazilian و ترانه سرا هایی مانند Milton Nascimento و  Alejandro Sanz را در کارنامه ی خود دارد.

بیوگرافی Vicente Amigo

ویسنته آمیگو در آغاز فعالیتهاى سولوى خود در چارچوب مهمترین فستیوالهاى بین المللى فلامنکو روى صحنه رفت و کنسرتهاى بیشمارى در کشورهاى مختلف از کوبا، مکزیک، پرتغال و آمریکا گرفته تا ژاپن و بزریل اجرا کرد. در سال ۱۹۹۷ آلبوم پوئتا منتشر شد. این اثر که براى گیتار و ارکستر نوشته شده، بر اساس نوشته هاى رافائل آلبرتى شاعر کوباى و با همکارى او شکل گرفته و با همراهى ارکستر سنفونى کوردبا به رهبرى لئو براوئر اجرا شده است

او جوایز مختلفی در جشنواره ها و در زمینه گیتار فلامنکو کسب کرد و همچنین موفق شد در (Legends of the Guitar) که یک رویداد مهم و بین المللی در اسپانیا است در سال 1992به همراه نوازنده به یادماندنی و برجسته گیتار فلامنکو Paco De Lucia در سبک Modern flamenco Guitar (فلامنکو جز) به روی صحنه برود.

آمیگو خود درباره این تجربه ها میگوید:

«همکارى من با پاکو بسیار عالى بود و ما همدیگر را خوب میفهمیم. با ال پله هم دوران خیلى خوبى بود و به نظرم، راه خیلى مثبتى را پشت سر گذاشتیم. همنوازى با کامارون د لا ایسلا براى من بسیار فوق العاده بود. او از لحاظ خوانندگى نابغه بى چون و چراى  فلامنکوست و بزرگترین خواننده این موسیقی. تصورش را بکنید، من این امکان را داشتم که با او همکارى کنم و این براى من افتخار بزرگیست.»

در سال ۲۰۰۲ ویسنته آمیگو آلبومى جدید ارائه کرد به نام «شهر اندیشه ها»  Ciudad de las ideas که یکى از قطعات آن به اسم Vicente´s Bolero را براى پسر کوچکش ساخته و به او تقدیم کرده است.

بیوگرافی Vicente Amigo

ویسنته آمیگو خود درباره پیمودن راههایى تازه میگوید: «من نمیتوانم خود را به این محدود کنم که کارهایى را بنوازم و انجام دهم که کسان دیگرى پیش از من انجام داده اند، چرا که در این صورت پیشرفتى نخواهیم داشت. انسان همیشه در جستجویى راههایى تازه براى بیان احساسات خود است، اما من به ریشه هاى فلامنکو احترام میگذارم، چون از این موسیقى لذت میبرم و از آن خوشم میاید.»

 

 فول آلبوم ویسنته آمیگونت و تبلچر های ویسنته آمیگو

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
ویژه مشترکین اکانت پایه گیتارشکسته

با اشتراک از ویژگی های زیر استفاده کنید:

  • -تغییر گام آکورد
  • -دانلود فایل PDF آکورد
  • -تبدیل دیِز به بمل و برعکس ♯↔♭
  • -مشاهده ویدئو آکورد های دارای اجرا

اکانت دارید؟ وارد شوید