بیوگرافی بابک امینی

بابک امینی استاد موسیقیدان ایرانی، نوازنده و خواننده کانادایی بسیار با استعداد و موفق است و عضو انجمن گیتار آمریکایی (CSUN University، Northridge، CA) است. او همچنین عضو انجمن موزیسین تورنتو است(TMA). مربی آکادمی موسیقی کانادا.

بابک امینی در آوریل 1970 در تهران متولد شد. او همیشه با موسیقی جهان سرگرم شد و اولین تجربه ی موسیقی او با مربی او بود تجربه ی خود را در موسیقی فلامنکو با آقای شاهرخ پرتوی در سن ده سالگی آغاز کرد.

بیوگرافی بابک امینی

سپس گیتار را با سیمون آیوازیان، که تنها استاد تمام معاملات گیتار بود ادامه داد او در سن 18 سالگی به دنیای حرفه ای گیتار وارد شد. اولین آلبوم او در سال 1990 معرفی شد و به نام Rain Rain شناخته می شد و پس از آن آبی باران بود. او سپس سومین آلبومش به نام “سایه ی خودم” را منتشر کرد که برگرفته از اشعار شاعرانی مانند حافظ، مولانا، باباطاهر و نیما بود.

بابک امینی در آلبوم گوگوش به نام (زرتشت) به عنوان اولین آلبوم دیوا فارسی در بیش از دو دهه فعالیت کرد. او بعدا ترتیب داد، سازماندهی کرد و ارکستر گوگوش را برای یک تور در سراسر جهان هدایت کرد. در حالی که در تور، تصمیم گرفت آلبوم انفرادی خود را به نام Magic، در ایالات متحده آمریکا تکمیل کند.

بیوگرافی بابک امینی

تا سال 2000 به غیر از آلبوم های خود، بابک با بسیاری از نوازندگان مشهور در ایران مشغول به کار بوده است. در نتیجه او بیش از 30 آلبوم را به عنوان آهنگساز، خواننده و نوازنده گیتار معرفی کرد.

بابک پس از گذراندن سفر به کانادا در سال 2000، نخستین کنسرت خود را در مرکز علوم انتاریو در سال 2002 در مرکز علمی انتاریو انجام داد. در همین حال، بابک در ادامه به تجربه های بیشتر در مورد سبک های جز و فلامنکو، درس هایی با Levon Ichkanian و Roben Diaz اعمال کرد.

بابک امینی در بسیاری از رویدادهای خیریه مانند اجرای کنسرت جذب سرمایه گذاری برای زلزله ویرانگر بم، ایران در سال 2002 با دیگر نوازندگان کانادایی و ایرانی در مرکز هنرهای تورنتو مشارکت داشته است.

بابک در حالی که دور از صحنه و اجرای زنده است،در حال کار بر روی آهنگسازی و تنظیم موسیقی است.از جمله فعالیت های هنری بابک امینی:

تنظیم آهنگ برای گوگوش در سال 2003 (آبی- 2006، پیر مشرق – 2004)
تنظیم آهنگ های سولی (خورشید روح – 2006)
تنظیم و آهنگسازی آلبوم دوم برای میثم بختیاری – 2005
تنظیم آهنگ های متعددی برای سوگند 2004 تا 2005
آهنگسازی و تنظیم آلبوم پروانگی برای میثم بختیاری ( 2004)

در سال های 2006 و 2007 بابک با فعالیت های زنده اش فعال بوده است و در سال های گذشته فعالیت های خود را ادامه داده است:

کنسرت با فرامرز اصلانی، 2007 (نوازنده گیتار الکتریک و رهبر ارکستر)
جشن مهرگان در شهرستان نارنج، 2006
جشنواره مهرگان در سن دیگو، 2006
کنسرت ارکستر در مرکز هنرهای تورنتو، 2006
جشنواره موسیقی جز در تورنتو، 2006
بابک از دانش آموزان با استعداد خود دانش و سبک خود را از دانش آموزان جدید و نوازندگان جدید خود برای پیروی از رویاها و استعدادهای خود در موسیقی، الهام بخشید. او همچنین با بسیاری از گروه های محلی و ناشناس همکاری کرده است تا آنها را الهام بخش و تشویق کند.

بابک تا اواسط سال 2006 به لس آنجلس نقل مکان کرده و به طور فعال بر روی آلبوم های موسیقی و آلبوم های آینده خود کار کرده است. او با Andisheh TV به عنوان تولید کننده و ضبط و پخش درس های گیتار خود را در این تلویزیون فعالیت کرد.

در سال 2009، بابک به تورنتو بازگشت، آموزش گیتار و به پایان رساندن آخرین آلبوم خود را “Brown Meldoies” که به زودی در دسترس خواهد بود.

آموزش رایگان تصویری گیتار توسط بابک امینی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا