بیوگرافی آرمیک Armik

«آرمیک دشتچی زاده» مشهور به «آرمیک» در تبریز به دنیا آمد اما در کودکی با خانواده اش به تهران آمده و در محله دروازه دولت و سپس خیابان گرگان (نامجوی فعلی) ساکن شدند. مادر آرمیک سرپرستار بیمارستان پارس بود. او پدرش را در سه ماهگی در حادثه تصادف رانندگی از دست داد و بعدها برادر وی نیز در حادثه رانندگی دیگری درگذشت!

آرمیک نواختن گیتار را از شش سالگی و نزد استاد بزرگ گیتار آن زمان ایران یعنی «مجتبی ثابتی مقدم» آغاز کرد. وی همیشه در زیرزمین خانه شان به تمرین گیتار می پرداخت و هم زمان با تمرینات از محضر اساتید آن دوران هم بهره می برد به طوری که در سن دوازده سالگی دوره «سلفژ رودولف» را به پایان رسانید! آرمیک در نوجوانی در مراسم مختلف شرکت کرده و گیتار می نواخت. وی در دهه پنجاه خورشیدی نواختن گیتار در موسیقی پاپ ایرانی را آغاز کرده و در کنار افرادی نظیر «واروژان» استعداد وافر خویش در زمینه نوازندگی را نمایان ساخت.

بیوگرافی آرمیک

با آن که آرمیک در اوایل فعالیتش علاقه خاصی به سبک جز نشان داد ولی در سال های تحصیل خود در اسپانیا توانست با زیبایی، سادگی و لطافت موسیقی فلامنکو آشنا شده و این سرآغازی در سبک جدید نوازندگی برای او بود. آرمیک پس از پایان تحصیلات خود به کالیفرنیا رفت تا مسیر جدیدی را برای خود انتخاب کند. در این سال ها او همنوازی را در کنسرت ها و استودیوهای آمریکا با هنرمندان بزرگ شروع کرده و در سال ۱۹۹۴ آلبوم «آتش کولی» را منتشر ساخت که با انتقادات و تشویق ها و موفقیت های زیادی همراه بود.

در این زمان آرمیک به حدی در سطح جهان مطرح شده بود که هنرمند و متخصص معروف ساخت گیتار اسپانیایی یعنی «پدرو مالدونادو» سازی مخصوص با شناسنامه منحصر به خودش برای او ساخت .آرمیک در سال ۱۹۹۶ آلبوم «مالاگا» را منتشر ساخت که بازتاب های فراوانی را به همراه داشت و بالاخره پنجمین آلبوم او به نام «ایلادلسون» در سال ۱۹۹۹ موفقیت زیادی را برای او به ارمغان آورد. «رقص در باران»، «گمشده در بهشت»، «احساس من»، «آرزوهای کریسمس»، «کافه رومانتیکو» و «بارسلونا ۲۰۰۸» از دیگر آلبوم های مستقل این نوازنده برتر ایرانی هستند.

تاکنون چندین مجموعه از آثار آرمیک در داخل کشور هم منتشر گردیده است. «بهشت زیبا»، «شب های تابستان»، «بهار در پاییز»، «رویای مهتاب» و «کاتالونا» از جمله این آثار هستند که اکثر آن ها از طریق موسسه فرهنگی هنری نوای همایون به بازار عرضه شده اند. آنچه پیش رو دارید ترجمه قسمتی از یک گفتگوی طولانی با آرمیک است که توسط یک خبرنگار اسپانیایی زبان انجام شده و توسط مترجم سایت متروموزیک به انگلیسی برگردانده شده است.

AMOR DE GUITARRA مطئناً بسیاری را در سراسر دنیا مجذوب خواهد کرد و به شنوندگان فرصتی برای شنیدن زیبا ترین و عاشقانه ترین ملودیهای دنیا خواهد داد. ۱۱ قطعه موسیقی نفس گیر و عالی که بنحوی واقعی زنده و شفاف هستند وازاصوات ناب فلامنکو ولاتین جاز تشکیل شده اند که آرمیک با بداهه نوازی با شکوهی با آن مقابله می کند اما در کودکی با خانواده‌اش به تهرانآمد و در محله دروازه‌دولت و سپس خیابان گرگان (نامجوی فعلی) ساکن شد. مادرش سرپرستاربیمارستان پارس بود. پدرش را در سه ماهگی در حادثه تصادف رانندگی از دست داد. بعدها برادر وی نیز در حادثه رانندگی دیگری درگذشت.

آرمیک نواختن گیتار را از شش سالگی آغاز کرد. در نوجوانی به باشگاه‌های شبانه می‌رفت و گیتار می‌نواخت.

آرمیک در دهه پنجاه خورشیدی نواختن در ترانه‌های پاپ ایرانی را آغاز کرد و با مشهورترین خوانندگان ایرانی از جمله گوگوش، داریوش اقبالی و ابراهیم حامدی و آهنگسازانی نظیر واروژان وحسن شماعی‌زاده همکاری داشت.

او اکنون ساکن لوس‌آنجلس است و یکی از پرفروش‌ترین نوازندگان گیتار در بازار موسیقی این کشور است.

اجرای قطعه Pacifica توسط آرمیک

 

مصاحبه با آرمیک

درست است که شما کسب درآمد از موسیقی را از ده سالگی آغاز کردید؟

ـ بله. من در آن زمان روزها درس می خواندم و بعدازظهرها به نوازندگی برای گروه های موسیقی آماتور می پرداختم.

پس از کودکی با دغدغه های زندگی بزرگسالان آشنا شدید!؟

ـ خوشبختانه من دغدغه زیادی نداشتم چون سازم را زده و حقوقم را می گرفتم اما بی شک دوران ده تا پانزده سالگی ام در پختگی هنری من نقش زیادی داشت.

نظر مادرتان راجع به کار کردن شما چه بود؟

ـ مادرم هیچ گاه مرا در خلا مالی قرار نداد که مجبور شوم کار کنم بلکه این، علاقه خودم بود که سبب ساز پی گرفتن موسیقی در من شد. یادم نمی رود اولین حقوقی که دریافت کردم آن قدر زیاد بود که مادرم در ابتدا گمان می کرد من آن پول را در خیابان پیدا کرده ام!

با این حساب مادرتان در روند رشد حرفه ای شما نقش بسزایی داشته است.

ـ در ابتدای کار مادرم همیشه این نکته را به من گوشزد می کرد که موسیقی مقوله ای نیست که بخواهم به عنوان یک حرفه دایمی به آن نگاه کنم اما وقتی علاقه من و همچنین امتداد موفقیت هایم را دید سعی کرد به هر نحوی حمایتم کند!

2.1/5 - (29 امتیاز)
دریافت آکورد های حرفه ای در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا