تیونر آنلاین سایت گیتارشکسته تیونر آنلاین - کوک آنلاین گیتار با میکروفون| گیتارشکسته

تیونر آنلاین گیتار

سلام! شما سریع ترین و درست ترین راه را برای کوک کردن گیتار خود پیدا کرده اید. تنظیم کوک گیتار با استفاده از تیونر گیتار، به صورت آنلاین و رایگان انجام می شود که از طریق میکروفون دستگاه شما کار می کند. این تیونر برای کوک گیتار های آکوستیک، کلاسیک، الکتریک، گیتار بیس و اوکوله له مناسب است.

 

نت های کوک استاندارد سیم های گیتار

   سیم 1 - E 4 (نازکترین)

   سیم 2 - B 3

   سیم 3 - G 3

   سیم 4 - D 3

   سیم 5 - A 2

   سیم 6 - E 2

چگونه گیتار را کوک کنیم؟

برای کوک گیتار به صورت آنلاین دکمه "میکروفون خود را روشن کنید" در تیونر  را فشار دهید. دستگاه شما برای ضبط صدا از میکروفون اجازه می‌خواهد - اجازه ضبط را بدهید. بنابراین تیونر آنلاین این فرصت را خواهد داشت که صدای گیتار شما را بشنود.در صورتی که دکمه "تشخیص خودکار" روشن باشد تیونر به صورت خودکار سیمی که قصد کوک کردن آن را دارید تشخیص میدهد و فقط در چند ثانیه به راحتی و با دقت بسیار بالا گیتار خود را کوک می کنید!

هر سیمی را بنوازید، تیونر گیتار کروماتیک نشان می دهد که کدام نت است و چقدر دقیق کوک شده است. اگر تیونر انحراف نشان داد، گوشی های ساز را به آرامی بچرخانید، سعی کنید صدای سیم را تغییر دهید و عقربه را در وسط تنظیم کنید. به محض اینکه نقطه بالای عقربه تیونر آبی شد ، سیم شما کوک شده است! در کل وظیفه شما این است که تمام رشته ها را روی نت های مناسب تنظیم کنید. نت های هر رشته در لیست بالا نشان داده شده است.

کوک گیتار به اینجا ختم نمی شود. پس از اینکه تمام سیم ها را به ترتیب از اول تا ششم (یا برعکس) کوک کردید، توصیه می کنیم صدای آنها را به ترتیب معکوس بررسی کنید. واقعیت این است که سیم بعد از کوک کردن کش می آید و کوک آن سیم تغییر می کند.

انواع کوک های گیتار

این تیونر آنلاین گیتار به 8 نوع کوک گیتار مجهز است و شما میتوانید گیتار خود را در نت های دیگر به غیر از استاندارد هم کوک کنید! کافیست روی "نوع کوک" کلیک کنید و کوک مورد نظر برای گیتار خود را انتخاب و کوک نمایید.اگر گیتار خود را همیشه استاندارد کوک می کنید این گزینه را تغییر ندهید.انواع کوک های گیتار:

 
انواع کوک گیتار نوع کوک کوک نت سیم ها
1 Standard (E2 - A2 - D3 - G3 - B3 - E7)
2 Drop D (D2 - A2 - D3 - G3 - B3 - E4)
3 A to a (A2 - D3 - G3 - C4 - E4 - A4)
4 All Fourths (E2 - A2 - D3 - G3 - C4 - F4)
5 New Standard Tuning (all Fifths) (C2 - G2 - D3- G3 - C4 - F4)
6 Bb Tuning (A#2 - C#2 - G#3 - C#3 - F4 - A#4)
7 Drop C (C2 - G2 - C3 - F3 - A3 - D4)
8 Open C (C2 -G2 - C3 - G3 - C4 - E4)

کیفیت کوک گیتار

تجزیه و تحلیل فرکانس صدا به شما این امکان را می دهد که هر سیم را به خوبی تنظیم کنید. کیفیت تنظیم به شدت به پاسخ فرکانس میکروفون، از نویز خارجی بستگی دارد. اگر میکروفون دستگاهتان مشکل دارد از موبایل، تبلت یا کامپیوتر های دیگر استفاده کنید.در صورتی که دستگاه شما اندروید می باشد میتوانید از برنامه کوک گیتار آنلاین استفاده کنید.

هر چند وقت یکبار نیاز به تنظیم کوک گیتار دارید؟

گیتار نیاز به تنظیم دوره ای دارد. نوازندگی فعال، تغییر در دمای محیط، رطوبت، استفاده نکردن طولانی مدت و... همه اینها می تواند صدا را خراب کند و کوک گیتار شما بهم بریزد. به عنوان یک قاعده، 1 ساعت نوازندگی مداوم برای اصلاح صدا و کشش سیم ها کافی است. حتی اگر کم می نوازید، اما بیش از یک هفته است که گیتار خود را کوک نکرده اید، به احتمال زیاد، به کوک نیاز دارد. این سایت را بوکمارک(ذخیره) کنید و کوک گیتار دیگر برای شما مشکلی نخواهد داشت. نوازندگی خوبی داشته باشید