چرا نباید گیتار را به صورت خود آموز یاد بگیریم

خانه / رپورتاژ آگهی / سلب مسئولیت: این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سایت گیتارشکسته تایید و یا رد نمی شود

 

امروزه اهمیت یادگیری موسیقی و نواختن یک نوع ساز بر کسی پوشیده نیست و افراد علاقمند همواره دنبال راهی برای یادگیری ساز محبوب خود می‌گردند. از طرفی سبک‌های موسیقی و سازها بسیار متنوع هستند تا توصیه کنیم افراد پیش از شروع یادگیری حتما در مورد نوع ساز و موسیقی خوب تحقیق کنند.به عنوان مثال، آموزش گیتار الکتریک یکی از شاخه‌های یادگیری موسیقی با طرفداران بسیار زیاد است، اما برای یادگیری آن حتما از یک مدرس گیتار الکتریک و استاد حرفه‌ای کمک بگیرید و به صورت خودآموز آن را شروع نکنید. در این مطلب قصد داریم بیشتر در مورد یادگیری این ساز توضیح دهیم و بگوییم چرا باید گیتار را خودآموز یاد نگیرید.

برای یادگیری گیتار از کجا باید شروع کرد؟

یکی از سوالات مهم افراد نحوه شروع یادگیری گیتار است. آن‌ها معمولا می‌پرسند از کجا شروع کنم؟ آیا تدریس آنلاین گیتار بهتر است یا باید یک آموزشگاه یا استاد حرفه‌ای پیدا کنید؟ ما در پاسخ به این سوالات، از همان ابتدا پیشنهاد می‌کنیم در کنار یک استاد در این مسیر گام بردارید تا او بتواند تجربیات خود را به درستی به شما انتقال دهد. به این ترتیب اصول اولیه را به خوبی و به شکلی حرفه‌ای یاد می‌گیرید. در ادامه دلیل حرف ما را بیشتر متوجه می‌شوید.

آیا می‌توان گیتار را بدون استاد و در خانه یاد گرفت؟

یادگیری ساز در خانه و بدون استاد امکان‌پذیر است، اما پیشرفتی که به دست می‌آورید کامل نیست.شاید بتوانید برای دل خودتان کمی بنوازید، اما بدون شک بهره‌مند شدن از راهنمایی‌های یک استاد برای آموزش گیتار الکتریک بسیار بهتر است تا قواعد ابتدایی را به شما یاد دهد و در کنار آن مسائل تئوری و عملی را نیز بیاموزید.آموزش به ویژه در دوره مقدماتی و متوسط تحت نظر مدرس گیتار الکتریک بسیار به هنرجو کمک می‌کند.

یادگیری نواختن گیتار، با استاد یا بدون استاد؟

در حقیقت این انتخاب که با مدرس و استاد پیش بروید یا خودتان در خانه گیتار زدن را یاد بگیرید، به هدف شما از یادگیری بستگی دارد.برای خودتان مشخص کنید هدفتان فقط نواختن در جمع دوستان است یا می‌خواهید یک گیتاریست حرفه‌ای شوید. بررسی این موضوع به طور کلی شیوه یادگیری شما را تغییر خواهد داد. البته در هر صورت به تلاش و تمرین زیاد نیاز دارید و هرگز فکر نکنید نواختن گیتار آن هم بدون استاد کار ساده‌ای است.

یادگیری گیتار به روش خودآموز

برای یادگیری به شکل خودآموز باید نظم زیادی داشت. اگر مدیریت زمان برایتان سخت است، از یادگیری نتیجه خوبی به دست نمی‌آورید. برای آموختن گیتار به تنهایی باید زیاد تمرین کنید، وقت زیاد بگذارید و همچنین با آزمون و خطا پیش بروید. از دیگر معایب خودآموزی این است که کسی شما را حمایت نمی‌کند و هیچ‌ بازخوردی از کار خود دریافت نمی‌کنید. بنابراین کسی برای گوشزد کردن اشتباه‌هایتان وجود ندارد و ممکن است اطلاعاتی که خودتان پیدا و استفاده می‌کنید اشتباه باشند و نحوه گیتار زدنتان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

یادگیری گیتار با استاد مجرب

اما زمانی که برای آموزش گیتار الکتریک به یک مدرس گیتار الکتریک مراجعه می‌کنید، انگیزه بیشتری دارید. چون مرتب مورد تشویق قرار می‌گیرید تا در این راه بهتر شوید. علاوه بر این، شرکت در کلاس شما را مجبور می‌کند گیتار خود را بردارید و شروع به تمرین کنید. یادگیری مفاهیم تئوری بدون مدرسی که مثال‌های ملموس به شما بیاموزد، می‌تواند بسیار مبهم و چالش‌برانگیز باشد. یک مدرس خوب در مسیر آموزش گیتار الکتریک مانند یک چراغ راهنمایی است و باید مدرسی را انتخاب کنید که علم او مطابق با سبک دلخواه شما در موسیقی باشد. به عنوان مثال، اگر دوست دارید مانند یک هنرمند راک گیتار بنوازید، یک مدرس گیتار کلاسیک را انتخاب نکنید. از طرف دیگر یک مدرس باتجربه می‌تواند یک برنامه تمرینی و هدفمند در اختیارتان قرار دهد تا آموزش را با نظم و در یک چارچوب خاص پیش ببرید او کمک خواهد کرد چطور تمرکزتان را روی نکات مهم یادگیری بگذارید تا با پیشرفت بیشتر، مهارت‌های خود را بهتر کشف کنید.
با شرکت در کلاس آموزش گیتار الکتریک و بهره بردن از یک استاد با تجربه مجبور به انجام تمرین می‌شوید و اشتباهات و عادات بدتان را ترک می‌کنید تا در وقتتان نیز صرفه‌جویی شود. گرفتن مشاوره و کمک از فردی با دیدگاه متفاوت بسیار مهم است، چون زمانی که گیتار را خودآموز یاد می‌گیرید، اشتباهات و نواقص خود را در کار نمی‌بینید.با آن که برای یادگیری نیاز به استعداد و هوش بالایی است، اما برای کار با گیتار برقی باید اطلاعات زیادی را در مورد نحوه گرفتن گیتار، انواع گیتار و موسیقی‌ها، تکنیک‌های مربوط به یادگیری گیتار، انواع ریتم و کوک کردن ساز یاد بگیرید که تمام آن‌ها به صورت خودآموز امکان‌پذیر نیست.

چرا باید به شیخ قاسمی برای تدریس آنلاین گیتار اعتماد کنیم؟

با گسترده‌تر شدن کلاس‌های آنلاین و مجازی، شاید پیدا کردن کسی که تدریس را به خوبی انجام دهد برای افراد مشکل‌تر باشد. همچنین یادگیری گیتار به صورت خودآموز به دلیل پراکندگی مطالب و کاستی‌های منابع موجود مشکل است.سایت شیخ قاسمی با مشاوره در این زمینه به شما کمک می‌کند ساز مورد علاقه خود را به راحتی بخرید و در کلاس‌ آنلاین گیتار به صورت حضوری یا مجازی ثبت‌نام کنید.
محمد شیخ قاسمی، نوازنده و گیتاریست حرفه‌ای، سرپرست گروه بدرام و عضو درجه یک خانه موسیقی با 14 سال سابقه در عرصه آموزش گیتار الکتریک، تجربیات خود را در اختیار هنرجوها قرار می‌دهد.
به کمک شیخ قاسمی تدریس گیتار را با شرکت در کلاس آنلاین گیتار و با بهترین مدرس گیتار یاد می‌گیرید. درست نشستن و گرفتن ساز، گرفتن پیک و ضربه زدن با آن و انگشتان، درست قرار دادن دست چپ و انگشتان روی فینگر بورد و هزاران نکته تخصصی دیگر در تدریس آنلاین گیتار با محمد شیخ قاسمی به شما یاد داده خواهد شد.
استادی که به شما کمک خواهد کرد در مدت کوتاهی به یک گیتاریست حرفه‌ای تبدیل شوید. فقط کافیست به سایت محمد شیخ قاسمی به آدرس sheikhghasemi.com مراجعه کنید و فرم ثبت نام رو پر کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سایت گیتارشکسته تایید و یا رد نمی شود

دکمه بازگشت به بالا